Adam Pietraszko

Adam Pietraszko – urodził się w Częstochowie w 1982 roku i mieszka tutaj do tej pory. Jest absolwentem Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W wieku 15 lat rodzice zapisali go do szkółki żużlowej. Dwa lata później zdał licencję żużlową i został zawodnikiem CKM Włókniarz Częstochowa. We Włókniarzu startował jako junior w latach 2000-2003. Największe sukcesy w tamtych latach to:

– Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski – Złoty Medal w 2000 roku,
– Młodzieżowe Mistrzostwa Par Klubowych – Srebrny Medal w 2003 roku,
– Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski – Brązowy Medal w 2003 roku,
– Drużynowe Mistrzostwo Polski – Złoty Medal w 2003 roku.

W roku 2004 reprezentował klub Kolejarz Opole, gdzie został najlepszym zawodnikiem II ligi żużlowej i wraz z drużyną awansowal do I ligi żużlowej.W 2004 roku rozpoczął swoją przygodę z ligą angielską, w której reprezentował zespół Berwick Bandits przez 2 sezony. Po zakończeniu kariery otworzyl wraz z ojcem salon BMW w Częstochowie. W roku 2017 salon, w którym zarządza sprzedażą otrzymał nagrodę z rąk Prezesa BMW POLSKA – DEALERA SPRZEDAŻY w sieci BMW Polska za rok 2019 za najlepiej zarządzany salon BMW w Polsce.

Miejsce rozwoju

Częstochowa to miasto, w którym mam dom, rodzinę, przyjaciół i znajomych. To miejsce pracy i rozwoju zawodowego. Tutaj odpoczywam na co dzień, realizuję swoje pasję i marzenia. Sentymentem, bo tutaj wszystko się zaczęło, ale również patrzeniem w przyszłość, gdyż jest jeszcze dużo rzeczy do zrobienia.

Stadion CKM Włókniarz

Największym sentymentem darze Stadion CKM Włókniarz i atmosferę, jaka tam panowała w latach, kiedy startowałem na żużlu.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort
Skip to content