Agata Czeremuszkin – Chrut

Agata Czeremuszkin – Chrut – malarka, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie oraz wrocławskiej ASP. W 2019 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w ASP w Łodzi. Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zawodowo związana z Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny w Warszawie, New Blood Art w Londynie, EC Gallery w Chicago, Galerie Sandhofer w Salzburgu oraz marką Winsor & Newton. Jej malarstwo sztalugowe można znaleźć w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą, a realizacje ścienne w budynkach użyteczności publicznej czy w przestrzeni takich miast jak Wrocław, Warszawa, Poznań i Bruksela

Częstochowa to miasto rodzinne.

W naszym mieście gdzie wszystko się zaczęło, bez niego zapewne nie byłabym tym, kim jestem teraz. Tutaj poznałam mojego męża, tutaj są moi przyjaciele i rodzice oraz ponad stuletni rodzinny dom na Zawodziu, z którym wiąże się wiele osobistych wspomnień czy zasłyszanych opowieści.

Aleje i Park im.St.Staszica

Bardzo lubię wracać w Aleje i do Park Staszica z uwagi na to, że czasy licealne wspominam z ogromnym sentymentem. Do Parku chodziliśmy w tzw. „plener”, po lekcjach czy na wagary. Mimo, że wychowałam się na Tysiącleciu, „moja” przestrzeń w Częstochowie symbolicznie zawiera się pomiędzy dwoma punktami – wieżą Jasnogórskąoraz fabrycznym kominem huty.

Raz na miesiąc

W Częstochowie jestem mniej więcej raz w miesiącu, a dni spędzone tutaj są dla mniezawsze bardzo intensywne. Niestety nigdy nie spędzam tu tyle czasu ile bym chciała, aweekendy są zbyt krótkie, by nadrobić wszystkie zaległości wobec rodziny i przyjaciół.Miasto bardzo się zmienia, powstają nowe miejsca, gdzie można miło spędzić czas, naprzykład moje ulubiona kawiarnia Sweet Home. Poza tym spacer w centrum to zawsze wypatrywanie znajomych twarzy z nadzieją, że nagle spotka się kogoś niewidzianego od lat.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content