Agata Lankamer

Agata Lankamer – absolwentka częstochowskiego Plastyka, malarstwa na ASP we Wrocławiu, aktualnie studentka sztuki mediów na ASP w Warszawie. Odbyła praktyki w Ekkisens Art Space w Reykjaviku. Tworzy za pomocą różnych mediów tj. wideo, działań performatywnych, instalacji lub malarstwa. Interesuje się różnymi problemami płynnej rzeczywistości – od kultury masowej po feministyczne nowe materializmy. Wspólnie z kolektywem „JEST grupa” prowadzi we Wrocławiu niezależną galerię JEST. Współtworzy od kilku lat Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” oraz nomadyczną galerie RELAX ART SPAC w Częstochowie.

Częstochowa jest domem

Częstochowa jest dla mnie przede wszystkim domem. Poczułam to wyraźnie w momencie przeprowadzki na studia do innego miasta, dlatego staram się dbać o swój dom-Częstochowę, jak najlepiej potrafię.

Centrum Promocji Młodych

Trudno mi wybrać jedno miejsce, bo jest ich wiele, ale na pewno muszę wyróżnić przestrzeń, która już właściwie nie istnienie czyli Centrum Promocji Młodych w Willi Generała. CPM, w latach licealnych, ukształtowało mnie jako odbiorczynię kultury i wtedy jeszcze adeptkę sztuki, bo to tam zaczynałam zabawę z pierwszymi eventami, wystawami i projektami.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort
Skip to content