Anja Rubik

Anja Rubik – związana z Częstochową supermodelka, która od lat znajduje się na szczycie branży modowej. Jest absolwentkną I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im.Z.Herberta. Od dziecka organizowała w Częstochowie akcje charytatywne, m.in. “Ale ciacho”, żeby wspomóc Schronisko dla Zwierząt w Częstochowie. Jest jedną z laureatek VI Miejskiej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych”w Częstochowie. Od 1997 r. pracuje w zawodzie modelki. Brała udział w kampaniach reklamowych dla najbardziej znanych domów mody, w tym Chloe, Gucci, Chanel, Valentino, Estee Lauder, Versace i YSL. Stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych muz Karla Lagerfelda. Jest też Ambasadorką domu mody Saint Laurent. Vogue Paris nazwał Rubik jedną z 30 najlepszych modelek dekady. Jako założycielka i redaktorka naczelna autorskiego „25 Magazine”, prezentuje artystów i fotografów z całego świata. Od lat Anja przekracza świat mody i działa społecznie i na rzecz środowiska. W uznaniu za jej doświadczenia w zakresie przedsiębiorczości i filantropii, od 2016 roku zasiada w radzie doradców Brooklyn Muzeum. W 2017 roku Rubik przyjęła rolę Konsultantki Kreatynwej oraz Ambasadorki organizacji Parley, z którą bierze udział w kampaniach uświadamiających o stanie zanieczyszczenia oceanów. Co roku wspiera akcję WOŚP, a w 2019 roku została nagrodzona Honorową Gwiazdą Dobroczynności. Jest założycielką Fundacji na rzecz Edukacji Seksualnej. Wydała książkę ” #sexedpl – rozmowy Anji Rubik  o dojrzewaniu, miłości i seksie”.

Plac Daszyńskiego, Puchatek ...

Największym sentymentem darzę plac Daszyńskiego, tutaj mieszkałam u dziadków. Jako dziecko lubiłam chodzić do Puchatka, w którym były malunki na szybach i ścianach, wykonane przez mojego dziadka. Miło wspominam też szkoły, do których chodziłam – Prywatną Lingwistyczną Szkołę Podstawową na Michałowskiego na Północy i Społeczne Liceum Ogólnokształcące.

W Częstochowie czuję się rodzinnie.

Przyjeżdżam do Częstochowy do rodziców, siostry i siostrzeńca. Tu odpoczywam, chodzę na spacery, do OKF-u na filmy i Topolino na obiady –  ale tylko  czasem, bo najbardziej  jestem stęskniona za  domową kuchnią mamy. Częstochowa bardzo się zmieniła na lepsze od czasu, kiedy tu mieszkałam, rodzice pokazują mi nowe budynki, miejsca, których dawniej nie było.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content