Jakub Cieślik

Jakub Cieślik – Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Od pierwszego roku studiów w 1999 roku prowadził kurs rysunku architektonicznego. W 2004 r. otworzył szkołę rysunku architektonicznego i artystycznego VERSO w Częstochowie. W zawodzie architekta pracuje czynnie od 2004 roku. Od 2005 roku był zaangażowany w pracę w częstochowskim oddziale SARP organizując od 2006 cykliczne wystawy i warsztaty pod hasłem „Młodzi w Architekturze”. W 2011 r otworzył pracownię architektoniczną GRUPA VERSO. Projekty z pracowni VERSO to budynki mieszkalne, usługowe, oraz projekty urbanistyczne. W ostatnich latach pracownia zdobyła wiele nagród: I nagroda Fasada Roku 2018, wyróżnienie w konkursie ”Architektura Roku Województwa Śląskiego 2019” w kategorii dom jednorodzinny, międzynarodowa wystawa V4 Family Houses 2019, laureat prestiżowego konkursu architektonicznego ” EUROPE 40 UNDER 40″!!.. przyznawanej najlepiej zapowiadającym się europejskim projektantom poniżej czterdziestego roku życia.

Częstochowa jest dla mnie domem.

Tutaj się urodziłem i tutaj mieszkam, tutaj mam szkołę i pracownię, a położenie na mapie kraju jest idealne dla mojej działalności.

Stare Miasto

Chętnie wracam na zapomniane i zaniedbane uliczki Starego Miasta, ich wewnętrzne podwórka wyobrażam sobie jako miejsca z ogromnym potencjałem.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort