Joanna Dawid

Joanna Dawid – ukończyła Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK w Częstochowie. Absolwentka Wydziału Prawa na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Podyplomowych Studiów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie – kierunek Zarządzanie na rynku dóbr i marek luksusowych oraz Podyplomowych Studiów na Uczelni Łazarskiego – Prawo i zarządzanie w sektorze mody. Praktyczną wiedzę z tej dziedziny pogłębiała również w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Pracowała dla marki odzieżowej Emanuel Berg oraz w redakcji magazynu „Vogue Polska”.

Do wykorzystania zdobytych doświadczeń w częstochowsko-warszawskiej Kancelarii Dawid & Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni namówił ją brat Krzysztof, również prawnik.

W Kancelarii odpowiada m.in. za kontakty z mediami, PR, i działania pro bono, a wśród nich Konkurs „Od mundurka do togi” kierowany do młodzieży szkół średnich.

Czym jest dla Pani Częstochowa?

Częstochowa jest nie tylko miejscem gdzie się urodziłam oraz jedną z siedzib Kancelarii Dawid & Partnerzy. To tutaj mieści się mój rodzinny dom, w którym czas trochę zwalnia. Kiedy myślę o Częstochowie to pierwsze co przychodzi mi do głowy to właśnie dom i czas spędzany z rodzicami.

Które miejsce w Częstochowie darzy Pani największym sentymentem?

Sentymentem darzę III Aleję, która w moich czasach szkolnych była częstym punktem spotkań ze znajomymi.

Kolejne bliskie mi miejsca to Kino Studyjne OKF Iluzja, które w okresie licealnym regularnie odwiedzałam z moją przyjaciółką Darią – to właśnie wtedy rozwijała się moja pasja do kina, a także Teatr im. Adama Mickiewicza – jako dziecko z niesłabnącym zachwytem wielokrotnie oglądałam „Anię z Zielonego Wzgórza”.

Nie mogę również nie wspomnieć o moich ulubionych częstochowskich kawiarniach „Czekoladowej Nucie” i „Romeo i Julii”, która mieści się blisko Kancelarii. Zaglądam tam przy każdej sposobności, kiedy tylko jestem w Częstochowie. Mam słabość do czekoladowych wyrobów.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content