Katarzyna Linke

Jak sama mówi, jej obecne życie jest związane przede wszystkim z dziećmi. Zarówno z prywatnymi jak i „służbowymi”. Zawodowe życie połączyła bowiem z przedszkolem, w którym jest nauczycielką. To także wielokrotna laureatka ogólnopolskich festiwali słowa. Od 2016 roku jest związana z Teatrem nieoczywistym, z którym zrealizowała spektakle prezentowane podczas Nocy Kulturalnej czy projektu „Aleje tu się dzieje”. Dała się poznać częstochowskiej publiczności występując również między innymi podczas dwóch ostatnich edycji Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj!. Zagrała w spektaklu Teatru Niezależnego Tlen „Wariat i zakonnica”. Współpracowała z Babińcem Literackim. Wzięła udział w projekcie “Heartbeats”, czyli Jednodniowym Muzeum Miłości im. Haliny Poświatowskiej. W ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie teatru powstał jej monodram w reżyserii Marka Ślosarskiego pt. „Dziewięć sekwencji z życia matki”, który został doceniony na ogólnopolskich festiwalach teatralnych.

Częstochowa to rodzinne miasto, 

Częstochowa spełnia moje oczekiwania. Tutaj założyłam rodzinę, wychowuję dzieci, pracuję, nieustannie poszukuję przestrzeni do realizacji swoich pasji. Cieszy mnie to, że miasto się rozwija, zmienia, że pojawia się coraz więcej możliwości.

Teatr im.Adama Mickiewicza

Spektakle w naszym częstochowskim teatrze były tymi pierwszymi, które mogłam obejrzeć zakochując się w sztuce teatralnej bez pamięci. To właśnie tam zarówno jako nastolatka jak i w dorosłym życiu jest mi dane uczestniczyć we wspaniałych warsztatach teatralnych, które łączą ludzi z różnych środowisk, pokoleń i odmiennych światopoglądowo. Teatr jest naszym pięknym wspólnym mianownikiem. Od kilkunastu lat z wielką radością jestem związana również z naszym Teatrem jako jego wierna wolontariuszka.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content