Katarzyna Przybyła

KATARZYNA PRZYBYŁA – Architekt i początkujący naukowiec. Ukończyła IV LO im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie, a następnie studia architektoniczne na Politechnice Śląskiej i Politechnice Wrocławskiej (z wyróżnieniem). Obecnie prowadzi badania i pracuje nad rozprawą doktorską na temat współczesnych możliwości i perspektyw kształtowania podwodnych habitatów mieszkalnych. Laureatka wielu krajowych i międzynarodowych  konkursów architektonicznych, m.in. w Nowym Jorku i Paryżu (Institut de France) oraz festiwalu Abierto Mexicano de Diseno. Projekt był częścią wystawy głównej „Design and Utopia: From Manifesto to Action”. Jej praca została pokazana w sekcji dotyczącej kryzysu klimatycznego („Climate Emergency”) obok Grety Thunberg i zainicjowanemu przez nią ruchowi „Skolstrejk for Klimate” czy kongresmenki Alexandri Ocasio-Cortez, autorki koncepcji Nowego Zielonego Ładu. Wystawa była rodzajem przeglądu idei, materiałów i produktów, w jakich projektanci, architekci i artyści upatrują nadziei na rozwiązanie problemów środowiskowych i społecznych

Sklepy Społem

Jeśli myślę o Częstochowie, to zawsze o sklepach sieci Społem. Moja mama kieruje Sezamem, a wcześniej Megasamem, więc od dziecka obserwowałam, jak to wszystko działa od kuchni. Częstochowa to chyba jedno z niewielu miejsc, gdzie Społem jeszcze funkcjonuje, więc cieszę się z dalszego rozwoju legendarnej marki – a w domu mam nawet kilka ksiąg skarg i zażaleń.

Miejsce odpoczynku

W Częstochowie jest przede wszystkim spokojnie i znajduje się tu większość mojej rodziny, co szczególnie doceniam po 10 latach spędzonych we Wrocławiu i Gliwicach. Niedawno wróciłam z powrotem i właśnie jestem w trakcie remontu swojego mieszkania. Moja praca wiąże się z wieloma podróżami, a lokalizacja Częstochowy jest optymalna, jeżeli chodzi o transport do większości dużych miast w tej części kraju.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content