Katarzyna Zwolska – Płusa

Katarzyna Zwolska – Płusa – poetka od urodzenia związana z Częstochową. Pracuje jako nauczycielka i tutorka w Zespole Szkół Artystycznych i Akademickich ALA oraz jako asystentka w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Wydała dwie książki poetyckie, obecnie przygotowuje kolejną. Publikuje poezję i prozę w licznych czasopismach literackich. Laureatka nagród i uczestniczka ogólnopolskich festiwali literackich. Jej wiersze tłumaczone były na angielski i węgierski. Jedna z redaktorek Babińca Literackiego. Pasjonuje się edukacją alternatywną, eksploracją odludnych miejsc, muzyką.

Częstochowa mnie ukształtowała.

Tak samo jak ona, również ja noszę w sobie sporo sprzeczności. Myślę, że to również mój „schowek” – miejsce, do którego z przyjemnością wracam po swoich wojażach. Częstochowa jest również moją przyszłością – to tu chcę wychowywać dzieci i zajmować się pracą zawodową.

Tysiąclecie

Ważnych dla mnie miejsc w Częstochowie jest bardzo dużo. Gdybym miała wybrać jedno z nich, myślę, że byłoby to osiedle Tysiąclecia, na którym się wychowałam. Darzę je słodko-gorzkim sentymentem i czuję, że w pewnym sensie składam się z tego, co na nim poznałam – ze zdziczałych kłosów zbóż, blokowiska wepchniętego pomiędzy stary sad, z przestronnych ulic.

Interesuje mnie historia miasta i okolic

Urodziłam się tu i zostałam, ponieważ mam pracę, która mnie satysfakcjonuje oraz interesujące tło do wydarzeń z życia. Interesuje mnie historia miasta i okolic. Jura jest wspaniała.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content