Łukasz Gawron

Łukasz Gawron – częstochowski artysta, absolwent wydziału malarstwa Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie.

Współzałożyciel grupy Monstfur oraz galerii sztuki współczesnej IRON OXIDE (współorganizuje również festiwal o tej samej nazwie). Uczestnik wystaw w Berlinie, Paryżu czy Bazylei. Ostatnio miał okazję tworzyć również w Portugalii w ramach rezydencji artystycznej oraz w Kolumbijskiej dżungli w trakcie międzynarodowego projektu Dictador Art Masters.

Jest również właścicielem firmy zajmującej się komercyjnymi realizacjami artystycznymi Primitive Design, w ramach której współpracuje z tytanami biznesu w całej Polsce, takimi jak galeria handlowa FORUM w Gdańsku, restaurator Mateusz Gessler czy grupa restauracyjna Mitsuro. W tym roku startuje z nowym projektem artystycznym o nazwie SĘTOWSKI/GAWRON.

Miejscem, o którym mogę powiedzieć moje,

jest cała dzielnica Tysiąclecie. Spędziłem w niej dużą część wczesnego dzieciństwa i młodości. Tu zaczynałem od agresywnej jazdy na rolkach w ekipie 034. To tu mieści się Szkoła Podstawowa nr 1, gdzie grałem często w koszykówkę oraz stawiałem pierwsze kroki w graffiti, jeszcze nie wiedząc, że ta druga pasja wprowadzi mnie z czasem w świat sztuki współczesnej.

Jest wiele czynników, dla których zdecydowałem się zostać

tu na miejscu w Częstochowie. Jednym z najważniejszych jest to, że mam tu ogromny i realny wpływ na kształtowanie rzeczywistości wokół siebie, czego nie dają metropolie, w których człowiek jest małym trybikiem w maszynie. Ludziom wydaje się, że rozwój i szczęście mogą znaleźć tylko tam, a moim zdaniem zależy to nie tylko od miejsca, ale też pomysłu i determinacji konkretnej osoby.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera! Raz w miesiącu powiadomimy Cię o nowych “twarzach”!

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort