Marcin Piwnicki

Marcin Piwnicki – częstochowianin, absolwent XI Liceum Ogólnokształcącego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Europejskiego Studium Samorządowego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przez kilka lat związany z Teatrem Scena Plastyczna KUL, w którym pracował jako aktor. Swoją przygodę dziennikarską rozpoczął w Radiu Lublin, jeszcze jako student. Cenne doświadczenie zdobył również w dzienniku ogólnopolskim Rzeczpospolita w Warszawie, pracując jako redaktor Działu Kultury. W 2005 roku wrócił do Częstochowy i rozpoczął pracę w Radiu Fon. W roku 2006 współtworzył redakcję RMFMAXXX, najpierw jako reporter a później na stanowisku Wydawcy Faktów. Z Radiem Jura związany od roku 2011. Obecnie jest Dyrektorem Programowym stacji. W roku 2019 został wyróżniony tytułem Promotora Częstochowy w kategorii Media.

Dom rodzinny, ważne wspomnienia, pierwsze przyjaźnie.

Częstochowa to dla mnie klimatyczne, wyjątkowe miejsca jak Aleje NMP, Stare Miasto, cmentarz żydowski w pobliżu huty, czy kino Iluzja. To również twórcy kultury i artyści. Ich wspaniałe murale, niezwykłe kompozycje muzyczne i balansujące rzeźby. Częstochowa ma także wyjątkowy charakter, który wynika z obecności Jasnogórskiego Klasztoru. Ale Częstochowa to przede wszystkim mój Dom.

Mam tu kilka swoich miejsc

Pierwsze to dzielnica Północ. Promenada Czesława Niemena i „Lasek Aniołowski”. Tam się wychowałem. To moje dzieciństwo, które wspominam z wielkim sentymentem. Koledzy, szkoła, sąsiedzi z bloku obok. Zabawy, wygłupy, pierwsze randki. Drugim, ważnym dla mnie miejscem w Częstochowie jest  Śródmieście. To był czas intensywnego wejścia w życie kulturalne miasta. Aleje, Plac Biegańskiego, ale też lokalne kluby, kawiarnie i puby- tam spędziłem najpiękniejsze chwile jako licealista.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort