Marcin Piwnicki

Marcin Piwnicki – częstochowianin, absolwent XI Liceum Ogólnokształcącego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Europejskiego Studium Samorządowego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przez kilka lat związany z Teatrem Scena Plastyczna KUL, w którym pracował jako aktor. Swoją przygodę dziennikarską rozpoczął w Radiu Lublin, jeszcze jako student. Cenne doświadczenie zdobył również w dzienniku ogólnopolskim Rzeczpospolita w Warszawie, pracując jako redaktor Działu Kultury. W 2005 roku wrócił do Częstochowy i rozpoczął pracę w Radiu Fon. W roku 2006 współtworzył redakcję RMFMAXXX, najpierw jako reporter a później na stanowisku Wydawcy Faktów. Z Radiem Jura związany od roku 2011. Obecnie jest Dyrektorem Programowym stacji. W roku 2019 został wyróżniony tytułem Promotora Częstochowy w kategorii Media.

Dom rodzinny, ważne wspomnienia, pierwsze przyjaźnie.

Częstochowa to dla mnie klimatyczne, wyjątkowe miejsca jak Aleje NMP, Stare Miasto, cmentarz żydowski w pobliżu huty, czy kino Iluzja. To również twórcy kultury i artyści. Ich wspaniałe murale, niezwykłe kompozycje muzyczne i balansujące rzeźby. Częstochowa ma także wyjątkowy charakter, który wynika z obecności Jasnogórskiego Klasztoru. Ale Częstochowa to przede wszystkim mój Dom.

Mam tu kilka swoich miejsc

Pierwsze to dzielnica Północ. Promenada Czesława Niemena i „Lasek Aniołowski”. Tam się wychowałem. To moje dzieciństwo, które wspominam z wielkim sentymentem. Koledzy, szkoła, sąsiedzi z bloku obok. Zabawy, wygłupy, pierwsze randki. Drugim, ważnym dla mnie miejscem w Częstochowie jest  Śródmieście. To był czas intensywnego wejścia w życie kulturalne miasta. Aleje, Plac Biegańskiego, ale też lokalne kluby, kawiarnie i puby- tam spędziłem najpiękniejsze chwile jako licealista.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content