MAREK POSPIESZALSKI

MAREK POSPIESZALSKI – urodził się w Częstochowie, tu ukończył szkołę muzyczną w klasie klarnetu. Ogromny wpływ na jego kształtowanie się miała muzykująca rodzina oraz środowisko skupione wokół zespołu Tie Break. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej. Przez prestiżowy niemiecki magazyn JazzThing został wybrany na listę 25 najbardziej obiecujących muzyków w Europie. Prowadzi własny kwartet (z Eliasem Stemesederem, Maksem Muchą i Maxem Andrzejewskim) oraz duet Malediwy z Qbą Janickim. Jest również jednym z filarów kwintetu. WojtkaMazolewskiego.

Miejsce metafizyczne

Częstochowa to dla mnie miejsce metafizyczne,  ma w sobie ogromy ładunek duchowości czego wynikiem jest m. in. rzesza wspaniałych muzyków i artystów którzy nieprzerwanie wypływają z tego miasta.

Warsztat samochodowy dziadka i nie tylko

Jestem sentymentalnym człowiekiem, więc Częstochowa ma szereg miejsc, które darzę szczególnym uczuciem. Są to punkty, które mają rodzinne konotacje, czyli np. warsztat samochodowy jednego z dziadków na Lisińcu albo okolice kościoła św. Barbary, całe Śródmieście, gdzie spędziłem swoje dzieciństwo, jak również miejsca, z którymi wiąże się mnóstwo wspaniałych wspomnień: OKF i budynek Miejskiej Galerii Sztuki czy tereny Parku Lisiniec z Adriatykiem, Bałtykiem i Pacyfikiem.

Punkt odniesienia

Zawsze dużym przeżyciem są dla mnie powroty do Częstochowy z okazji koncertów, skłaniają do retrospekcji dotychczasowych działań. Częstochowa jest dla mnie punktem odniesienia, bo tutaj stawiałem pierwsze muzyczne kroki. Ale przede wszystkim nawiedzam tutaj regularnie rodzinny dom i przyjaciół.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content