Marek Rachwalik

Marek Rachwalik – urodził się w Częstochowie, mieszka w Kłomnicach. Jest absolwentem PLSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie i malarstwa na ASP w Katowicach. Maluje, rysuje, rzeźbi i uprawia “agrarno-libidalną” autofotografię. Bada tematykę psychodelii oraz obszary związane z muzyczną ikonografią, głównie konwencją muzyki metalowej, stylistyką okładek, wizerunkiem i logotypami. Finalista 10 AP Hestii. Nominowany do Talentów Trójki 2013. Zdobywca wyróżnienia regulaminowego i wyróżnienia Magazynu Szum na 43 Bielskiej Jesieni oraz Grand Prix 6 Triennale Malarstwa im. Mariana Michalika. Jego prace były publikowane w Szumie, Notesie na 6 Tygodni, Formacie, Opcjach, Aktivist, K Mag, Wyrobach Olgi Drendy (nominowanych do Paszportów Polityki i nagrodzonych na Literackiej Gdyni), Culture pl, Gramatyce Kolekcjonowania, CGK, Postmedium i podręczniku Języka Polskiego klas 6 szkoły podstawowej. Autor wystaw, m.in. Panzer Division Marek w Rondzie Sztuki, Vulgar Display of Marek w TRAFO i Under The Sign Of The Black Marek w Galerii Dobro, na której zagrał zespół Brüdny Skürwiel. Obrazy w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku i Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej.

To tu zaliczyłem pierwszy koncert metalowy

Częstochowa jest miastem, w którym się urodziłem, w którym chodziłem do Liceum Plastycznego, w którym zaliczyłem pierwszy w życiu koncert metalowy i w którym dowiedziałem się, co to znaczy być skrojonym na ulicy.

M1 na Północy

Największym sentymentem darzę w Częstochowie sklep M1 na Północy, w którym spędzałem dużo czasu na słuchaniu płyt w okresie liceum, do momentów, w których ochrona musiała mnie wypraszać, szarpiąc za plecak z naszywkami.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort
Skip to content