Mateusz Adamkiewicz

Mateusz Adamkiewicz – urodzony w Częstochowie, uczęszczał do IX LO im. C.K. Norwida. Ukończył wydział lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pracę zawodową rozpoczynał od specjalizacji z Chirurgii Ogólnej w Zespole Szpitali Miejskich w Częstochowie. Obecnie kończy specjalizację z urologii w Klinice Urologii w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W wolnych chwilach jest amatorem kolarstwa, zdobył m.in. złoty medal w Kolarstwie Szosowym na Igrzyskach Lekarskich (2016), złoty model Mistrzostw Polski Lekarzy w kolarstwie górskim XC (2018) oraz złote medale w kolarstwie górskim i szosowym na Światowych Igrzyskach Medycznych w Czarnogórze (2019).

Przede wszystkim ludzie

Częstochowa to dla mnie przede wszystkim ludzie. Rodzina, znajomi, mnóstwo fantastycznych osób, pasjonatów, którzy rozwijają swoje hobby czy działalności. Miasto, które ma ogromny potencjał, a które już bardzo korzystnie zmieniło się w ostatnich latach.

Północ, Bór Wypalanki, IX LO

Północ, za spędzone dzieciństwo, Bór Wypalanki za okres nastoletni, IX LO za najlepsze lata i Lisiniec za znajomych!

Tu pracuję

Wyemigrowałem do Kłobucka za sprawą mojej żony, niemniej jednak Częstochowę odwiedzam parę razy w tygodniu, pracuję tu i odwiedzam bliskich.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort