Mateusz Kurcab

Jest absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych im.J.Żebrowskiego. W 2016 roku ukończył z wyróżnieniem studia w klasie fortepianu w Akademii Muzycznej w Krakowie. W roku 2019 uzyskał stopień naukowy doktora sztuki. Obecnie jest asystentem w Katedrze Fortepianu w Akademii Muzycznejw Krakowie oraz pedagogiem w klasie fortepianu w Państwowej Szkole MuzycznejI i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie. Jest laureatem konkursów krajowych i zagranicznych. Koncertował nie tylko w Polsce, ale także w Szwajcarii, Niemczech, Belgii, Francji i Włoszech. W 2019 roku był redaktorem dzieł fortepianowych Witolda Maliszewskiego wydanych przez wydawnictwo Eufonium. Swoje umiejętności solowe i kameralne doskonalił w ramach stypendium w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz podczas kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, takich jak: Paul Badura-Skoda, Konstanze Eickhorst, Bruno Canino, Győrgy Nádor, Jonathan Aner, Manfred Aust, Roberto Russo.

Częstochowa jest domem

Częstochowa jest dla mnie domem, w którym rozpocząłem najdłuższa przygodę swojego życia, związaną przede wszystkim z cudowną rodziną, ale też z największą pasją, jaką jest gra na fortepianie. Dziś, mieszkając poza rodzinnym miastem, z wielką radością wracam w rodzinne strony po to, aby wypocząć, spotkać przyjaciół ze szkolnych lat i cieszyć się atmosferą miasta podczas różnorodnych wydarzeń artystycznych i kulturalnych.

Promenada im.Cz.Niemena, podjasnogórskie parki, Al.NMP, Zespół Szkół Muzycznych im. M.J.Żebrowskiego, Filharmonia Czestochowska

Wielokrotnie przyciągały mnie swoją atrakcyjnością i klimatem m. in. Promenada im. Czesława Niemena, podjasnogórskie parki, Aleja Najświętszej Marii Panny. Najbardziej intensywny i znaczący czas spędziłem w Zespole Szkół Muzycznych im. M.J. Żebrowskiego przy ulicy Jasnogórskiej. Emocjonującym przeżyciem były również pierwsze spotkania z orkiestrą symfoniczną : koncert w Filharmonii Częstochowskiej z filharmonikami pod batutą Tomasza Chmiela, czy koncert z Orkiestrą Symfoniczną ZSM im. M.J. Żebrowskiego pod batutą Zygmunta Nitkiewicza.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort