Mateusz Kurcab

Jest absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych im.J.Żebrowskiego. W 2016 roku ukończył z wyróżnieniem studia w klasie fortepianu w Akademii Muzycznej w Krakowie. W roku 2019 uzyskał stopień naukowy doktora sztuki. Obecnie jest asystentem w Katedrze Fortepianu w Akademii Muzycznejw Krakowie oraz pedagogiem w klasie fortepianu w Państwowej Szkole MuzycznejI i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie. Jest laureatem konkursów krajowych i zagranicznych. Koncertował nie tylko w Polsce, ale także w Szwajcarii, Niemczech, Belgii, Francji i Włoszech. W 2019 roku był redaktorem dzieł fortepianowych Witolda Maliszewskiego wydanych przez wydawnictwo Eufonium. Swoje umiejętności solowe i kameralne doskonalił w ramach stypendium w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz podczas kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, takich jak: Paul Badura-Skoda, Konstanze Eickhorst, Bruno Canino, Győrgy Nádor, Jonathan Aner, Manfred Aust, Roberto Russo.

Częstochowa jest domem

Częstochowa jest dla mnie domem, w którym rozpocząłem najdłuższa przygodę swojego życia, związaną przede wszystkim z cudowną rodziną, ale też z największą pasją, jaką jest gra na fortepianie. Dziś, mieszkając poza rodzinnym miastem, z wielką radością wracam w rodzinne strony po to, aby wypocząć, spotkać przyjaciół ze szkolnych lat i cieszyć się atmosferą miasta podczas różnorodnych wydarzeń artystycznych i kulturalnych.

Promenada im.Cz.Niemena, podjasnogórskie parki, Al.NMP, Zespół Szkół Muzycznych im. M.J.Żebrowskiego, Filharmonia Czestochowska

Wielokrotnie przyciągały mnie swoją atrakcyjnością i klimatem m. in. Promenada im. Czesława Niemena, podjasnogórskie parki, Aleja Najświętszej Marii Panny. Najbardziej intensywny i znaczący czas spędziłem w Zespole Szkół Muzycznych im. M.J. Żebrowskiego przy ulicy Jasnogórskiej. Emocjonującym przeżyciem były również pierwsze spotkania z orkiestrą symfoniczną : koncert w Filharmonii Częstochowskiej z filharmonikami pod batutą Tomasza Chmiela, czy koncert z Orkiestrą Symfoniczną ZSM im. M.J. Żebrowskiego pod batutą Zygmunta Nitkiewicza.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content