MICHAŁ KNAŚ

MICHAŁ KNAŚ – urodzony w Częstochowie, tancerz, choreograf i kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa”. Absolwent IV L. O. im. Henryka Sienkiewicza i Politechniki Częstochowskiej. Przygodę z folklorem rozpoczął w wieku 18 lat . Wychowanek Jarosława Świątka, obecnego kierownika artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Urszuli Brylewskiej, dyrektor Społecznej Szkoły Baletowej w Częstochowie i Włodzimierza Kucy, szefa Częstochowskiego Teatru Tańca. Współtwórca „Folkonocy”, projektu wykonanego w ramach 13 Nocy Kulturalnej. Laureat nagrody Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Polskich Tańców Narodowych i Regionalnych. Dwukrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Choreografów. Z zamiłowania fotograf, triathlonista.

Liceum im.H.Sienkiewicza

Wielkim sentymentem darzę IV L.O. im. H. Sienkiewicza i czas szalonych przygód z nim związanych, siedziba zespołu, gdzie jednocześnie tak wiele się zmieniło i pozostało bez zmian, a także wszystkie sceny w Częstochowie oraz wiele, wiele innych miejsc, które bardzo chętnie odwiedzam.

Tu jest moje życie

Nigdy nie czułem poważnej potrzeby by rozstać się z tym miastem. Tu jest moje życie, a gdy mam go dość, to po prostu jadę na wakacje, by móc za nim zatęsknić.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content