Michał Rot

MICHAŁ ROT – polski pianista młodego pokolenia. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Do jego ostatnich osiągnięć należą: II nagroda oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora na XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi oraz nagroda dla najlepszego pianisty na XVIII Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa w Pörtschach. Rot prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Jego specjalnością jest szeroko pojęta kameralistyka. Współtworzy m.in. duet kameralny z wiolonczelistą Wojciechem Fudalą oraz duet z mezzosopranem Joanną Rot. Ma na koncie 6 płyt. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Częstochowy.

Początek przygody z muzyką

Częstochowa to miasto, w którym się wychowałem. Z moją rodziną mieszkam tu od1993 roku, gdy mój tato został członkiem zespołu Teatru im. Mickiewicza. Początkowo mieszkaliśmy w Domu Aktora przy ulicy Dąbrowskiego, z czym łączy się wiele wspaniałych wspomnień mojego dzieciństwa. Częstochowa to również początek przygody z muzyką i 12 lat spędzonych w szkole muzycznej  przy ulicy Jasnogórskiej. Dzisiaj to miasto jest dla mnie ciepłym wspomnieniem szalonych czasów dzieciństwa i młodości oraz przyjaznym, pozytywnym miejscem, do którego chętnie powracam.

Teatr im.A.Mickiewicza, Filharmonia, Szkołą Muzyczna, OKF

Takich moich miejsc jest w Częstochowie wiele, wśród nich : Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, w którym regularnie oglądałem spektakle; Filharmonia Częstochowska, a w szczególności koncerty wybitnych muzyków; Dom Aktora a szczególnie jego podwórko, które było miejscem nieustannych zabaw; Szkoła Muzyczna im.M.J. Żebrowskiego gdzie miałem przyjaciół i profesora Cezarego Saneckiego, któremu wiele w życiu zawdzięczam. I jeszcze na koniec wymienię kino OKF.

Bywam tu regularnie

W Częstochowie staram się bywać w mieście regularnie i odwiedzać moich rodziców, babcię oraz brata. Zwykle przyjeżdżam z moją rodziną na dłużej w wakacje, ale również na Święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Żałuję, że odległość między Wrocławiem, w którym mieszkam, a Częstochową jest dość spora, co utrudnia częstsze wizyty.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content