Patrycja Pacak

Patrycja Pacak – w 2019 roku została Mistrzynią Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced i pierwszą kobietą z tym tytułem.

Lata od 2010 roku, ogólny czas jaki spędziła w powietrzu to około 700 godzin. Szkoliła się w pod opieką Aeroklubu Częstochowskiego. Jest instruktorem szybowcowym od ponad trzech lat, ostatnie dwa lata prowadzi także szkolenia z akrobacji.

Zanim zaczęłam latać pochłaniała ją jej druga pasja – szachy. Jest wielokrotną Mistrzynią Częstochowy w szachach, a wraz z drużyną klubu UKS Hetman Częstochowa zdobywała punkty w Ekstralidze.

Jest najmłodszym członkiem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Jest Ambasadorem Polskiego Sportu. Jej marzeniem teraz jest zorganizowanie, być może na częstochowskim lotnisku, pierwszych w historii Mistrzostw Polski Kobiet w akrobacji.

Chociaż od wielu lat mieszkam poza Częstochową,

to wciąż mogę powiedzieć, że na każdy trening przyjeżdżam do domu. Moja sportowa kariera tutaj się rozpoczęła i tutaj stawiałam pierwsze kroki w rywalizacji na różnych polach, dlatego jakaś jej część wciąż gra mi w duszy.

Częstochowa ma swój potencjał.

Żeby działać w sporcie lotniczym niezbędny jest wyczynowy nowoczesny sprzęt, a Aeroklub Częstochowski go posiada, dzięki temu od 2011 roku nieprzerwanie szkolimy i trenujemy zawodników Kadry Narodowej w Akrobacji. Podczas Mistrzostw Świata walczyłam o utrzymanie pozycji lidera. Wtedy przyszło do mnie zdjęcie od kolegów z tutejszego Aeroklubu, na którym wszyscy trzymali kciuki. Jak wygrywać to tylko z takim wsparciem! To miejsce, to ludzie – Częstochowa.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort