PIOTR JAKUBOWSKI

PIOTR JAKUBOWSKI – ratownik medyczny, informatyk, specjalista bhp. Przygodę z ratownictwem rozpoczął w wieku 17 lat. Od 2014 r. jestem pracownikiem SP ZOZ Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie. Pracuje jako kierownik zespołu ratownictwa medycznego oraz dyspozytor medyczny. Przez wiele lat był wolontariuszem w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP. W dobie pandemii pracuje m.in. karetce ratunkowej. Od 2013r. jest również Prezesem Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochwie RESCUE TEAM, który zajmuje się między innymi wolontariatem zrzeszającym młodych ludzi, którzy chcą pomagać. Jako ratownik wiele razy reprezentował Częstochowskie Pogotowie na mistrzostwach w ratownictwie medycznym.

Częstochowa to moje miasto.

Miasto spokoju, refleksji, tętniące spokojem, które ma swoje uroki, dzięki czemu wyróżnia się na tle innych miast. Tu się urodziłem i z nim będę zawsze związany, to tutaj mam rodzinę i prowadzę wiele działalności.

Ostatni Grosz

Z tą dzielnicą jestem związany od ponad 20 lat. mogę obserwować jak się zmienia, to z nią mam najwięcej wspomnień, tu zaczynałem edukację, którą z sentymentem wspominam.

Wracam tu

Mimo wielu możliwości zmiany otoczenia, z uwagi różnych studiów – wracam tu, do Częstochowy, gdzie jest moja rodzina, znajomi, przyjaciele – to tu znajduje się mój dom.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content