Przemysław Kowalski

Od pokoleń płynie w nim częstochowska krew. Całe jego życie jest związane z Częstochową i marzy, żeby tak pozostało. Większość tego co dobre, spotkało go w harcerstwie. Swoją przygodę z tą organizacją rozpoczął w wieku 13 lat i trwa ona nieprzerwanie do dziś. W harcerstwie poznał żonę, przyjaciół, na których może polegać i ludzi, którzy nieustannie go inspirują. Pełnił funkcję na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim, ale najważniejsze zadania realizował i realizuje w Częstochowie. Promuje nasze miasto i region podczas międzynarodowych imprez skautowych, czy harcerskich wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim. Obecnie pracuje jako animator lokalny dzielnicy Ostatni Grosz.

Moja mała ojczyzna

Częstochowa to moja mała ojczyzna, moje miejsce na ziemi, z którym jestem i chcę być związany. Nieustannie mnie zaskakuje, ciągle odkrywam w niej coś nowego. Fascynuje mnie nasza historia i cieszę się, że mogę zostawiać w tej historii swoje ślady. Moja Częstochowa to przeżycia i wspomnienia składające się z dobrych ludzi, miejsc, chwil…

Ostatni Grosz

Od kilku lat zawodowo jestem związany z dzielnicą Ostatni Grosz. Pokochałem to miejsce ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Ma piękną historię, trudne problemy i wspaniałych ludzi – cieszę się, że mogę z nimi współpracować dla ich rozwoju. Przez kilkanaście lat mieszkałem u stóp Jasnej Góry i jest to dla mnie bardzo ważne miejsce – fizycznie, ale przede wszystkim duchowo.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort