Sylwia Oksiuta – Warmus

Sylwia Oksiuta – Warmus – Urodziła się w Białymstoku. Jest absolwentką m.in. Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Krakowskiej Szkoły Filmu i Komunikacji Audiowizualnej. Od 2006 r. mieszka w Częstochowie i jest aktorką Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Od 2013 do 2019 r. grała w serialu: “Szpital” TVN .W 2008 roku zagrała Annę w filmie edukacyjnym Obrona Jasnej Góry w reżyserii M.Pisarka. Oraz kręconym w Częstochowie filmie “Polska Wielkanoc” w reż. J.Ziemnickiego. Od listopada 2019 rgra w serialu “Przyjaciółki” na Polsacie. Udziela się również społecznie. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, a także z seniorami, amazonkami i bezdomnymi – prowadząc warsztaty teatralne i wystawiając przedstawienia. Jest organizatorką i pomysłodawczynią wystaw lalek teatralnych, zajęć z budowy lalek teatralnych, plastyki ruchu scenicznego, dykcji, emisji głosu, elementarnych zadań aktorskich.

Częstochowa to mój drugi dom.

Mieszkam tu już od 2006 roku, tu poznałam męża, tu na świat przyszła nasza córeczka. W tym mieście zawiązały się przyjaźnie, dobre  znajomości. Częstochowa  dała mi pracę zawodową i przestrzeń do realizowania pasji arteterapeutycznych. Jestem wdzięczna za te wszystkie możliwości  i mnóstwo pozytywnych przygód, które mnie tu spotkały.

Jasna Góra, Teatr im.A.Mickiewicza, Stary Rynek, Park Lisiniec

Częstochowa kojarzy mi się z Jasną Górą, która była celem młodzieńczej dwutygodniowej pieszej pielgrzymki z rodzinnego Podlasia i maturalnych spotkań. Obecnie mam dużo więcej punktów na mapie miasta, które są mi bliskie: Teatr im.A. Mickiewicza, Stary Rynek, urokliwa ul.7 Kamienic. Park Lisiniec ,Aleja Brzozowa, Promenada Niemena, które przemierzam pieszo i na rowerze

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content