Agnieszka Winczo

Urodziła się w Częstochowie i od 13 roku życia gra w piłkę nożną. Obecnie gra w niemieckiej Bundeslidze oraz reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. Jest wielokrotną Mistrzynią Polski w piłce nożnej kobiet w rozgrywkach ligowych w futsalu. 3- krotnie grała w rozgrywkach Ligii Mistrzyń w piłce nożnej kobiet. Wielokrotnie zdobywała tytuł najlepszej snajperki. Od 2011r gra w piłkę nożną w Niemczech. W klubie w Cloppenburgu dwukrotnie otrzymała tytuł królowej strzelczyń. W 2010 r. w wyborach PZPN- u zdobyła tytuł najlepszej piłkarki kraju, zdobywając najwięcej bramek w klubie jak i w reprezentacji Polski. W kadrze Polski jest 2 zawodniczką, która ma najwięcej rozegranych meczów w Reprezentacji. W 2017 i 2018 r znalazła się w piątce najlepszych piłkarek nominowanych przez tygodnik Przegląd Sportowy.

Częstochowa to dom

Tu się urodziłam, wychowałam i tu mieszka moja rodzina. W Częstochowie spędzam co roku mój urlop bo „ wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.

SP nr 40, boisko na Wyczerpach, Jasna Góra, stadion zużlowy

Najważniejszym miejscem w Częstochowie jest dla mnie dom rodzinny, w którym spędziłam cudowne dzieciństwo. Wielkim sentymentem darzę moją szkołę podstawową nr 40 bo tam osiągałam moje pierwsze sukcesy oraz boisko sportowe Aniołów na Wyczerpach. Bardzo ważnym miejscem dla mnie jest również klasztor Jasna Góra, który jest wizytówką naszego miasta nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Nie mogę też zapomnieć o stadionie żużlowym, na który z chlubą chodziłam jako dziecko i do tej pory przy okazji wizyty w Częstochowie dopinguję naszych żużlowców.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort