Agnieszka Winczo

Urodziła się w Częstochowie i od 13 roku życia gra w piłkę nożną. Obecnie gra w niemieckiej Bundeslidze oraz reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. Jest wielokrotną Mistrzynią Polski w piłce nożnej kobiet w rozgrywkach ligowych w futsalu. 3- krotnie grała w rozgrywkach Ligii Mistrzyń w piłce nożnej kobiet. Wielokrotnie zdobywała tytuł najlepszej snajperki. Od 2011r gra w piłkę nożną w Niemczech. W klubie w Cloppenburgu dwukrotnie otrzymała tytuł królowej strzelczyń. W 2010 r. w wyborach PZPN- u zdobyła tytuł najlepszej piłkarki kraju, zdobywając najwięcej bramek w klubie jak i w reprezentacji Polski. W kadrze Polski jest 2 zawodniczką, która ma najwięcej rozegranych meczów w Reprezentacji. W 2017 i 2018 r znalazła się w piątce najlepszych piłkarek nominowanych przez tygodnik Przegląd Sportowy.

Częstochowa to dom

Tu się urodziłam, wychowałam i tu mieszka moja rodzina. W Częstochowie spędzam co roku mój urlop bo „ wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.

SP nr 40, boisko na Wyczerpach, Jasna Góra, stadion zużlowy

Najważniejszym miejscem w Częstochowie jest dla mnie dom rodzinny, w którym spędziłam cudowne dzieciństwo. Wielkim sentymentem darzę moją szkołę podstawową nr 40 bo tam osiągałam moje pierwsze sukcesy oraz boisko sportowe Aniołów na Wyczerpach. Bardzo ważnym miejscem dla mnie jest również klasztor Jasna Góra, który jest wizytówką naszego miasta nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Nie mogę też zapomnieć o stadionie żużlowym, na który z chlubą chodziłam jako dziecko i do tej pory przy okazji wizyty w Częstochowie dopinguję naszych żużlowców.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content