Cezary Łopaciński

Cezary Łopaciński -absolwent częstochowskiego Plastyka i AJD. Zajmuje się projektowaniem. Współpracował z takimi markami jak: Nikon, Procter & Gamble, ING Bank, Profoto. W dziedzinie kultury projektował dla: Łódź Design Festiwal, Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”, Nocy Kulturalnej oraz Festiwalu im. Kaliny Jędrusik. Współpracował i współpracuje jako freelancer z ośrodkami kultury: Teatrem Powszechnym w Łodzi oraz OPK Gaude Mater w Częstochowie. Uczestniczył w II Ogólnopolskiej Wystawie Znaków Graficznych, gdzie zakwalifikowała się ze znakiem dla FDS „Czytaj!” oraz wystawie Symbol to Logo w Berlinie. Wielokrotnie uczestniczył w festiwalu sztuki ulicy „Meeting of Styles”, jako twórca street art/graffiti reprezentujący Częstochowę.

Częstochowa to dla mnie ludzie

Nie przywiązuję uwagi do współrzędnych geograficznych. Częstochowa dla mnie to ludzie. To postać Katarzyny Karskiej, która w Szkole Podstawowej nr 32 rozkochała mnie w sztuce na zajęciach z plastyki. To Andrzej Piątkowski, który pokazał mi jak z pasją można podchodzić do zawodu jubilera. To Andrzej Desperak, który wskazał mi drogę, by w projektowaniu nie odpuszczać i nie godzić się na bylejakości. A przede wszystkim to dom rodzinny, w którym nie zabraniano mi robienia tych wszystkich kreatywnych głupot, dzięki którym jestem w tym miejscu. No i znajomi oraz przyjaciele, w których towarzystwie te głupoty przychodziły mi do głowy pod blokiem, pod którym spędzaliśmy sporo czasu przy ul. Sieroszewskiego. Częstochowa. To też szereg wspaniałych ludzi. Wy wiecie, że to o Was piszę

Tu jest moje miejsce

Częstochowa to małe miasto, w którym jest dużo do zrobienia. Spróbowałem innego miejsca. Miałem okazję pracować w Łodzi jako projektant w jednym z najlepszych studiów projektowych w Polsce (Ortografika) przy arcyciekawych projektach. Wróciłem do Częstochowy, bo czułem, że tutaj jest moje miejsce we wszechświecie. W moim zawodzie lokalizacja nie jest ograniczeniem. Wystarczy mi tylko dostęp do prądu i internetu. Małe miasto, wielkie projekty, tego się trzymamy.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort
Skip to content