Irmina Rydzykowska

Projektantka i ilustratorka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Liderka nieistniejącego już projektu modowego SIBLINGS, który był dwukrotnie wyróżniony w ramach prestiżowego konkursu OFF FASHION co zapewniło jej pokaz mody w Brukseli dla królowej Belgii. Od 5 lat prowadzi markę BOBOKI w ramach której tworzy ilustracje, obrazy, maskotki oraz instalacje w przestrzeni miasta. Jej dorobek artystyczny zamyka indywidualna wystawa pt. „Strange cult of Boboki”. Jej drugą pasją jest joga, której jest instruktorką. Projektując dwie autorskie kolekcje leginsów dla znanej krakowskiej marki sportowej udało jej się połączyć oba pola zainteresowania. Jej projekt leginsów do jogi został doceniony przez magazyn modowy VOUGE, gdzie można było przeczytać o nim artykuł.

Częstochowa to dom

Częstochowa to przede wszystkim mój dom. Tu się urodziłam. Tu odbyłam znaczną część mojej edukacji. Tu poznałam mojego narzeczonego i to w Częstochowie czuje, że jestem u siebie.

Aleja NMP, Tysiąclecie, Ulica Zofii Nałkowskiej, Plastyk

Sentymentem darzę na pewno dzielnicę Tysiąclecie, a dokładnie rejony ul. Zofii Nałkowskiej. W dzieciństwie spędzałam tam czas wakacji przyjeżdżając do moich dziadków. Bardzo lubię widok Al.NMP w okresie świąt Bożego Narodzenia, zawsze prosiłam moich rodziców, by w drodze przez Częstochowę, jechali tak bym mogła zobaczyć rozświetlone światełkami centrum miasta i do tej pory ten widok jest dla mnie magiczny. Oczywiście nie mogę pominąć budynku częstochowskiego Plastyka, a przede wszystkim jego starej części, gdzie uczyłam się przez 6 lat.

Eko - system do życia

Swoją działalność prowadzę w Częstochowie, ponieważ jest ona dobrym eko – systemem do życia. Nie jest ani za duża ani za mała. Czuję się tu bezpiecznie, widzę w tym mieście potencjał rozwoju.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content