Klaudia Respondek

Klaudia Respondek – urodziła i wychowała się w Częstochowie. Jest absolwentka II
LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie oraz Politechniki Częstochowskiej. Swoją przygodę z rugby rozpoczęła w 2013 roku w Rugby Clubie Częstochowa. Obecnie mieszka w Gdańsku i trenuje w klubie Biało Zielone Ladies Gdańsk. W sezonie 2019/2020 jej drużyna zdobyła 10 raz z rzędu tytuł Mistrzyń Polski. Od 2016 roku jest powoływana na zgrupowania Reprezentacji Polski w Rugby Kobiet, prowadzonej przez Janusza Urbanowicza. W tym czasie miała okazje dwukrotnie reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Europy. Na co dzień pracuje w Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Gdańsku.

Identyfikuję się z Częstochową

Częstochowa jest dla mnie miejscem, które identyfikuje z ludźmi tam mieszkającymi. Ludźmi, dzięki którym mogę realizować swoją pasję i marzenia. Zanim wyjechałam do Gdańska grać w rugby, w Częstochowie przeżyłam ponad 23 lata swojego życia. Na swojej drodze miałam okazję poznać osoby ze szkół, studiów, harcerstwa, drużyny sportowej, od których nadal otrzymuję wiele wsparcia. Częstochowa to także moja rodzina oraz miejsce, w którym poznałam swojego męża.

Dźbów

Największym sentymentem w Częstochowie darzę swój dom rodzinny, który moi dziadkowie swoimi siłami wybudowali w dzielnicy Dźbów. To miejsce, do którego zawsze wracam z wielką chęcią, a spędzone tam chwile ładują moje baterie na dalsze działania z dala od rodzinnego domu.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content