Konrad Chęciński

Konrad Chęciński – od urodzenia mieszka w Częstochowie i tutaj działa jako animator kultury. Od 10 lat w swoim Black Cat Studio promuje młodych częstochowskich artystów. Współpracował z Teatrem im. Adama Mickiewicza oraz Teatrem Niezależnym TLEN. W latach 2012-2016 tworzył festiwal muzyczno-teatralny Noc Kultury Niezależnej. Ilustrował serię bajek dla dzieci. Od ponad 15 lat jego główne działania skupiają się jednak na rekonstrukcjach historycznych, w ramach których organizował lub pomagał w organizacji takich wydarzeń jak: Festiwal Saski w Kutnie, XVIII-wieczny piknik w Parku Staszica, projekt Niepodległa, Juromania, 300-lecie koronacji obrazu NMP na Jasnej Górze, uroczystości Święta Niepodległości w Częstochowie, 300-lecie Suwałk.

Częstochowa to mój dom

Częstochowa to mój dom, najważniejsi ludzie. Miasto na tyle duże, iż pozwala poznać kogoś nowego i na tyle małe, że idąc ulicą spotka się znajomą twarz. Powierzchniowo większe od Paryża- potrafi być bardzo ciekawe i wielowątkowe.

Hałda na Zaciszu

Największym sentymentem darzę hałdę przy ul. Zamiejskiej na Zaciszu. Piękny widok na miasto i miejsce wielu wspaniałych dyskusji z bliskimi mi osobami.

Nie muszę się wyprowadzać

Często słyszę pytanie, czemu się nie wyprowadzisz. Nie muszę się wyprowadzać do większego miasta, żeby z kimś współpracować i realizować projekty. Mam tutaj ulubione miejsca, ludzi których cenię.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort