Konrad Chęciński

Konrad Chęciński – od urodzenia mieszka w Częstochowie i tutaj działa jako animator kultury. Od 10 lat w swoim Black Cat Studio promuje młodych częstochowskich artystów. Współpracował z Teatrem im. Adama Mickiewicza oraz Teatrem Niezależnym TLEN. W latach 2012-2016 tworzył festiwal muzyczno-teatralny Noc Kultury Niezależnej. Ilustrował serię bajek dla dzieci. Od ponad 15 lat jego główne działania skupiają się jednak na rekonstrukcjach historycznych, w ramach których organizował lub pomagał w organizacji takich wydarzeń jak: Festiwal Saski w Kutnie, XVIII-wieczny piknik w Parku Staszica, projekt Niepodległa, Juromania, 300-lecie koronacji obrazu NMP na Jasnej Górze, uroczystości Święta Niepodległości w Częstochowie, 300-lecie Suwałk.

Częstochowa to mój dom

Częstochowa to mój dom, najważniejsi ludzie. Miasto na tyle duże, iż pozwala poznać kogoś nowego i na tyle małe, że idąc ulicą spotka się znajomą twarz. Powierzchniowo większe od Paryża- potrafi być bardzo ciekawe i wielowątkowe.

Hałda na Zaciszu

Największym sentymentem darzę hałdę przy ul. Zamiejskiej na Zaciszu. Piękny widok na miasto i miejsce wielu wspaniałych dyskusji z bliskimi mi osobami.

Nie muszę się wyprowadzać

Często słyszę pytanie, czemu się nie wyprowadzisz. Nie muszę się wyprowadzać do większego miasta, żeby z kimś współpracować i realizować projekty. Mam tutaj ulubione miejsca, ludzi których cenię.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content