Paulina Taranek

Paulina Taranek – zajmuje się malarstwem i rysunkiem, łącząc obie techniki wraz z innymi mediami. Uczestniczka wystaw zbiorowych m.in. w Krakowie, Warszawie, Częstochowie oraz za granicą w Brukseli, Tokio, w międzynarodowych Art Fair w Kanadzie w Vancouver i USA w San Diego. Laureatka konkursów malarskich m.in. konkursu artystycznego National Geographic „Maluję, co widzę – symbol miasta w stylu Picassa”, w ramach którego stworzyła nagrodzoną interpretację symbolu Krakowa – „Lajkonik”. Praca promowała w Polsce serial National Geographic “Geniusz: Picasso” z Antonio Banderasem w roli głównej. Wyróżniona przez magazyn Artist Portfolio Magazine USA, California. Artykuł o jej malarstwie ukazał się w kwietniowym wydaniu 2020r. magazynu Life is Art Magazine USA, Los Angeles. Jest też dyplomowanym konserwatorem dzieł sztuki. Realizuje prace konserwatorskie i restauratorskie obiektów sakralnych, muzealnych oraz dzieł sztuki z kolekcji prywatnych na terenie Częstochowy, Krakowa, województwa śląskiego, małopolskiego i łódzkiego.

Miasto rodzinne

Częstochowa to moje miasto rodzinne, do którego zawsze chętnie wracam. Przy okazji moich działań artystycznych zawsze podkreślam, że jestem częstochowianką, że pochodzę z Częstochowy.

Aleje

Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że największym sentymentem darzę częstochowskie Champs-Élysées, z naciskiem na III Aleję, a także Liceum Sienkiewicza.

Wracam bardzo często

Wracam tutaj bardzo często. Nawet kilka razy w miesiącu, a to ze względu na moją rodzinę oraz projekty zawodowe.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content