Piotr Ptak

Piotr Ptak – w 2018 roku wraz z zespołem PCz Rover Team, którego był liderem został zwycięzcą prestiżowych międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich University Rover Challenge, które odbywają się w Stanach Zjednoczonych. W zawodach regularnie bierze udział blisko 100 uczelni z całego świata. Wcześniej w 2017 roku – 3 miejsce. Związany z projektem łazików marsjańskich na Politechnice Częstochowskiej od 2013 roku. Pracuje w Częstochowskim Centrum Inżynieryjnym w ZF Group, jako inżynier elektronik, gdzie projektuje układy elektroniczne dla systemów bezpieczeństwa w branży Automotiv. Jest także w trakcie studiów doktoranckich na Politechnice Częstochowskiej, gdzie opracowuje zaawansowany system intuicyjnej kontroli manipulatorów z zastosowaniem technologii haptycznej.

Częstochowa to realizowane ambicje

Moja przygoda z Częstochową zaczęła się od TZN-u gdzie po raz pierwszy zaszczepiła się we mnie ciekawość świata a w szczególności świata elektroniki. Dalszy rozwój miał miejsce na Politechnice Częstochowskiej, gdzie spotkałem wielu ciekawych i ambitnych ludzi z którymi stworzyliśmy markę PCz Rover Team – wizytówkę miasta, która w świecie kojarzona jest z solidnością i nieszablonowymi pomysłami, które próbuje naśladować cały świat.

Częstochowa daje duże możliwości rozwoju.

Aby działać w takim ambitnym projekcie jak łazik marsjański, potrzeba wielu zdolnych i ambitnych osób w jednym miejscu oraz dobrze funkcjonującego zarządzania. Dzięki wsparciu finansowemu ministerstwa, uczelni, miasta oraz lokalnym firmom wspierających nas także rzeczowo i usługowo, jesteśmy w stanie odnosić tak duże sukcesy i to nie jednokrotnie.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort