Piotr Ptak

Piotr Ptak – w 2018 roku wraz z zespołem PCz Rover Team, którego był liderem został zwycięzcą prestiżowych międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich University Rover Challenge, które odbywają się w Stanach Zjednoczonych. W zawodach regularnie bierze udział blisko 100 uczelni z całego świata. Wcześniej w 2017 roku – 3 miejsce. Związany z projektem łazików marsjańskich na Politechnice Częstochowskiej od 2013 roku. Pracuje w Częstochowskim Centrum Inżynieryjnym w ZF Group, jako inżynier elektronik, gdzie projektuje układy elektroniczne dla systemów bezpieczeństwa w branży Automotiv. Jest także w trakcie studiów doktoranckich na Politechnice Częstochowskiej, gdzie opracowuje zaawansowany system intuicyjnej kontroli manipulatorów z zastosowaniem technologii haptycznej.

Częstochowa to realizowane ambicje

Moja przygoda z Częstochową zaczęła się od TZN-u gdzie po raz pierwszy zaszczepiła się we mnie ciekawość świata a w szczególności świata elektroniki. Dalszy rozwój miał miejsce na Politechnice Częstochowskiej, gdzie spotkałem wielu ciekawych i ambitnych ludzi z którymi stworzyliśmy markę PCz Rover Team – wizytówkę miasta, która w świecie kojarzona jest z solidnością i nieszablonowymi pomysłami, które próbuje naśladować cały świat.

Częstochowa daje duże możliwości rozwoju.

Aby działać w takim ambitnym projekcie jak łazik marsjański, potrzeba wielu zdolnych i ambitnych osób w jednym miejscu oraz dobrze funkcjonującego zarządzania. Dzięki wsparciu finansowemu ministerstwa, uczelni, miasta oraz lokalnym firmom wspierających nas także rzeczowo i usługowo, jesteśmy w stanie odnosić tak duże sukcesy i to nie jednokrotnie.

Używamy ciasteczek, by zwiększyć Twój komfort

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Skip to content